واحد پول ایران(پارس) از گذشته تا امروز

ایران(پارس) و سایر کشورهای جهان، تشنه یک نظریه(مکتب) جامع و کامل

واحد-پول-ایران-از-گذشته-تا-امروز

جو زده نشوید؟!

دردوره‌ها مختلف تاریخی چنین واحدهای پولی در ایران و سایر ملل ازیک نظریه جامع و کاملی برخوردار نبودند و هنوز هم برخوردار نیستند. با رهبری امام خمینی(ره) ظهور فقه (دانش) تئوری واقعی اداره انسان از گهواره تاگور است احیا شد و در مسیر طرح چنین نظریه ای؛ پروژه شناخت یک نظریه(مکتب) جامع و کامل با قابلیت حل مسأله در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، تربیتی و…شکل گرفت.

 

واحد-پول-ایران-از-گذشته-تا-امروز--2...1

 

 

فَمَن یَعمَل مِثقالَ ذَرَّهٍ خَیرًا یَرَهُ﴿۷﴾

پس هر کس هم‌وزن ذرّه‌ای کار خیر انجام دهد آن را می‌بیند!

قرآن کریم، الزلزله، ۷

علوم ریاضی و سیاست‌گذاری‌های کلان نظام آموزشی

علوم ریاضی در نگاه و شناخت مکتبی(تئوری نظام هدفمند)؛ علوم ریاضی ساده ترین روش‌ها برای حل پیچیده ترین مسائل در حوزه‌های مختلف علوم را دارد و بر اساس محور این دانش ارزشمند کامل‌ترین راهکارهای متعالی در نظام هدفمند و مقدمه‌ای در بعد زمان و مکان  بر کتاب نظام هدفمند برای سیاست گذاری‌های کلان نظام آموزشی تعریف  و تبیین گردیده است.

 

هم‌اکنون نام واحد پول اصلی ایران ریال و واحد پول فرعی تومان است( دانش اقتصادی نهفته در چنین واحد پولی گستردگی دانش علوم ریاضی را در رونق تولید و جهش تولید در ابعاد گوناگون به منصه ظهور می‌رساند و مانع افزایش قیمت کالا و محصولات خواهد شد و با گسترش دایره مدیریت صادرات و واردات در شهرها و روستاهای استان‌های کشور و سایر کشوره‌های جهان کاهش قیمت کالا و محصولات برای رشد، تجلی، ظهور و شکوفایی صفات و  استعدادهای متعالی به منصه ظهور می رسد.

واحد پولی مشترک بین ملل مختلف جهان هر اسمی که داشته باشد تحت رهبری واحد یک چنین مکتب جامع و کامل( تئوری نظام هدفمند) برای رفاه و آرامش با ثبات ملت‌ها؛ قیمت‌ کالا و محصولات برای ملت‌ها تعریف و تنظیم می‌شود. 

هرکشوری با توان و ظرفیت اقتصادی که دارد می تواند یک الگوی اقتصادی‌عدالت‌محور برای رفاه و آرامش با ثبات ملت خود داشته باشد بدون اینکه واحد پولی مشترک بین ملل مختلف جهان بر آن کشور  و سایر کشورها تاثیر ناعادلانه داشته باشد و در ارتباط با سایر کشورها برای صادرات و واردات کالا و محصولات مورد نیاز ملت‌شان به نتایج ارزشمندی برسند.  هرکشوری با توان و ظرفیت اقتصادی که دارد می تواند یک الگوی اقتصادی عدالت محور برای رفاه و آرامش با ثبات ملت خود و سایر ملل جهان داشته باشد.

ازمهمترین ویژگی تئوری نظام هدفمند در مدیریت و تنظیم بازر اینست که قیمت کالا و محصولات برای حفظ آرمش فرد به فرد ملت افزایش نمی یابد و از یک ثبات ماندگار در سیاست های مدیریتی و تنظیم بازار با حفظ استقلال قرار داده می شود، دیگر اینکه چنین سیاستی به فرد به فرد ملت فرصت پس اند از و همکاری در امور خیر خواهانه نیز می دهد( الحدالله رب العالمین کشور ایران چنین ویژگی برایش فراهم است).

 

بدون شرح!!

سیدحسام سیدحسینی قهه

دانلود:واحد پول ایران ازگذشته تا امروز

جهت کسب اطلاعات بیشتر روی متن کلیک کنید.

برای دانلود کتاب نظام هدفمند و مقدمه ای در بعدزمان و مکان بر کتاب نظام هدفمند برwww.nezamehadafmand.ir کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه (ضروری)

شما مجاز هستید تا از تگ های HTML زیر در دیدگاهتان استفاده کنید:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

نام (ضروری)
ایمیل (ضروری)