اللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم
» هیأت اندیشه ورز » نظریه » ساختار » شفاف سازی مجالس روضه خوانی و عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع)
شفاف سازی مجالس روضه خوانی و عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع)
ساختار

شفاف سازی مجالس روضه خوانی و عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع)

تیر 23, 1402 160391

شفاف سازی مجالس روضه خوانی و عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع)

اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ

 

امام حسین علیه السلام:

«انا ادعوکم الی کتاب الله و سنه نبیه (ص) فان السنه قد امیتت و ان البدعه قد احییت و ان تسمعوا قولی و تطعیوا امری اهدکم سبیل الرشاد؛ من شما را به سوی کتاب خدا و سنت پیامبرش فرا می خوانم. آگاه باشید که سنتها نابود شده و بدعتها آشکار شده و شما ای مردم اگر با من همراه شوید و ندایم را پاسخ مثبت گویید، من به راه روشن دیانت رهنمونتان خواهم کرد» .

تاریخ طبری، ج ۴، ص ۲۶۶

« من نه از روی خودخواهی و یا برای خوشگذرانی و نه برای فساد و ستمگری از شهر خود بیرون آمدم،بلکه هدف من از این سفر امر به معروف و نهی از منکر و خواسته ام از  این حرکت اصلاح مفاسد است و احیای سنت و قانون جدم رسول خدا(ص) و راه و رسم پدرم علی بن ابیطالب (ع) است».

بحار الانوار ،جلد ۴۴،صفحه ۳۲۹

شفاف سازی مجالس روضه خوانی و عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع)

 

ازموضوعات مهمی که باید به  ابعاد گسترده فردی و اجتماعی وحکومتی آن توجه خاصی داشت: احیای ارزشها و سنت‌های الهی خانواده ایرانی – اسلامی است.

 

حقوق‌ متقابل‌ مکتب ولایت فقیه( قرآن و اهل بیت علیهم السلام) وامت ( فرد به فرد ملت)؛ زیر ساخت‌های حقوق‌ متقابل‌ مجتهد جامع الشرایط (ولایت فقیه ) وامت ( فرد به فرد ملت)؛ حقوق مکتبی که باید شناخته شود تا ملت در مسیر تکامل دین حرکت کنند.

 

حقوق معنوی و مادی متقابل‌ مکتب‌ولایت‌فقیه( قرآن و اهل بیت علیهم السلام) و خانواده از مموضاعات گسترده در این حوزه است که می توان به الگوی دارایی های معنوی و مادی خانواده ایرانی – اسلامی اشاره و متذکر شد:

حقوق معنوی و مادی متقابل والدین و فرزندان  بوده است ؛ به عبارتی حقوق معنوی و مادی متقابل برادران و خواهران در خانواده نسبت به هم و والدین.

سیدحسام سیدحسینی قهه

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت شهدای ابر shohadayeabar.ir رجوع کنید.

Visits: 7

به این نوشته امتیاز بدهید!

Avatar

سیدحسام سیدحسینی قهه

جدیدترین اخبار حوزه های متنوع نظریه: کانون‌تفکر (اتاق فکر)، آموزشی و تربیتی، اجتماعی – اقتصادی، پزشکی و طبابت، دفاعی – امنیتی، سیاسی – حکومتی، فقه وحقوق، سخنان کوتاه و کاربردی و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×
    ورود / عضویت