نقش اجتهاد مجتهدجامع الشرایط(ولایت فقیه) برای مدیریت بازار و تنظیم بازار

سیدحسام سیدحسینی‌قهه رابط سابق دفتر نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه گیلان در دانشکده کشاورزی صومعه سرا دانشگاه گیلان( سعی و استمرار برای تحقیقات میدانی در کاربرد ملزومات مکتب متعالی)؛

 نقش اجتهاد مجتهدجامع الشرایط(ولایت فقیه) برای مدیریت بازار و تنظیم بازار

پویش پیشنهادی به نمایندگان مشتاق مکتب کامل و جامع مجلس شورای اسلامی

یکی از فرصت های مهم و حیاتی ملت و کشور ایران؛ کشاورزی و توسعه این بخش ارزشمند است.

کشاورز برای تولید محصولات کشاورزی یک دوره طراحی شده تجربی( آماده سازی برای کشت، داشت و برداشت) را طی می کند. این محصولات  برای رسیدن به مصرف کننده به خودی خود مسیری را طی می کند که سایر ابزارها و فرصت‌های شغلی  تا رسیدن  به مصرف کننده (خو اص و عوام) فراهم می شود.

یکی از برجسته ترین غذاهای ایرانی در سفره خواص و عوام، خورشت سبزی است.

البته این غذا که در سفره خواص و عوام است با توجه به خیر و برکتش؛ نقش اجتهاد مجتهدجامع الشرایط(ولایت فقیه) برای مدیریت بازار و تنظیم بازار را  در سایر تولیدات کشاورزی ، صنعتی، کسب و کارها را نیز فراهم می کند.

اهمیت بهبود تولید کمی و کیفی محصولات کشاورزی :

          – نوع جغرافیای خاک و آب و هوا؛

          – دانش، مهارت و توانایی های لازم در تولید محصولات کشاورزی؛

درجه بندی کمی و کیفی سبزیجات(اکثر تولیدات کشاورزی از محصولات زود بازده هستند):

 1. ویژه
 2. درجه یک
 3. درجه دو
 4. درجه سه

مشاغل فعال در حوزه سبزیجات :

 1. کشاورزان در این حوزه؛
 2. ابزار ها و مشاغل مرتبط با نیازهای آماده سازی برای کشت، داشت و برداشت(اکثر تولیدات کشاورزی از محصولات زود بازده و از خیر و برکت فراوانی برخوردارند می باشند)؛
 3. حمل ونقل تولیدات؛
 4. فعالان حوزه فروش سبزیجات در میادین میوه تره بار سراسر کشور؛ بنگاه داران و دللالان (فعالان دارای پروانه کسب و بدون پروانه کسب) ؛
 5. دورگردها و سبزی فروش‌ها‌؛
 6. سبزی پاک کن‌ها و سبزی خشک کن‌ها (کارخانه ، کارگاه‌ها کوچک و بزرگ ، خانگی و…) ؛
 7. سبزی خردکن‌ها؛
 8. طباخی‌ها و رستوران‌ها؛
 9. شرکت ها و کارخانه های صنایع غذایی و تبدیلی و…؛
 10. منابع انسانی در کارخانه‌ها و کارگاه‌های سبزی پاک کنی اکثرا زنان خانه‌دار هستند که دخل و خرج شان پاسخ گوی اداره زندگیشان نیست(باتوجه به درآمد مناسب چنین کارخانه‌ها و کارگاه‌ها؛ تقسیم صحیح سود حاصله در حوزه‌ها و بخش‌های مختلف اقتصادی، کسب و کارها و دخل و خرج  منابع انسانی ملت و کشور باید برای سهم فردبه فرد ملت نیز در سیاستگذاری و برنامه ریزی های خرد و کلان مورد توجه واقع شود و اهمیت بهره‌مندی فرد به فرد ملت از منافع ملی این مسئله را به خوبی فراهم آورد؛ با تولید علم نافع و کاربردی بودن چنین دانش‌های نافعی می توان نظارت مدبرانه‌ای نیز بر این حوزه و بخش داشت)؛
 11. سازمان‌ها و نهادهای مرتبط(جهاد سازندگی، سازمان غذا و دارو سازمان صنعت، معدن و تجارت ، سازمان میادین میوه و تره بار ،اتاق اصناف، اتحادیه صنف میادین میوه و تره بار و…)
 12. سیتم های نظارتی برگردش پولی برای تسهیل و توسعه تولیدات کشاورزی؛

*نکته مهم ضایعات تولیدات کشاورزی و صنعتی و… را درحاشیه قرار ندهید چرا که نقش مصرفی هر یک از این ضایعات در چرخه تولیدات نقش مهمی را برای کاهش وثبات قیمت‌ها  و مدیریت و تنظیم بازار را ایفا نمایند.

…مراقب باشید چیزی از قلم نیفتد.

توصیه خیرخواهانه و سازنده به قوای سه گانه و سران قوای مجریه، قضاییه و مقننه

توصیه خیرخواهانه و سازنده به قوای سه گانه و سران قوای مجریه، قضاییه و مقننه در خصوص تعریف مکتبی واژه تحریم؛ این واژه و سایر واژه ها طبق تئوری(مکتب) نظام هدفمند از دستورات الهی پیروی می‌کنند و تعاریف کامل و جامعی دارند که با توجه به عدم آشنایی ملت ها و کشورهای مختلف جهان از این تعاریف ارزشمند چالش‌هایی نیز در حوزه و بخش‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی ، سیاسی و… برایشان بهمراه داشته و برای همه محسوس و قابل مشاهده است. اصلاح ساختار سیستم پولی کشور؛ با پیروی از علم نافع تولید شده از تئوری(مکتب) نظام هدفمند می توانند در خصوص سیاست‌های بانک مرکزی جهت ارتقاء ارزش واحد پول ملی اقدامات لازم را مبذول نمایند؛ مطمئن باشید هر ملت و کشوری که تکیه بر توان و ظرفیت داخلی خود داشته باشد با توجه به سیاست‌های چنین تئوری(مکتب) نظام هدفمند ارزشمندی ارزش واحد پولی ملی ارتقاء می یابد و به عزت و سربلندی در جهان خواهد رسید و نکته مهم دیگر که قابل اثبات است با توجه به استرتژی سیاست واحد پولی ملت‌ها و کشورهای مختلف جهان در همکاری ها و روابط بین الملل راه رسیدن به چنین مکتب جامع و کاملی برای ارتقاء ارزش واحد پولی ملی شان قابل محسوس و مشاهده است .

اهمیت ارتقاء زیر ساختارهای نظام آموزشی

تاکنون آنطور که شایسته باشد آموزش‌های حمایتی در بخش تولیدات و کسب کارها از ناحیه خواص(حوزه و دانشگاه) تعریف نشده است.

گشتی که در پایان نامه‌ها و پروپوزال‌ها و طرحنامه‌ها و فضای حقیقی و واقعی  این حوزه‌ها  وبخش‌هاداشته باشیم. اهمیت ارتقاء زیر ساختارهای نظام آموزشی؛ آموزش و پرورش(حوزه و دانشگاه) آشکار می شود.

ساختاری که ثبات و امنیتت فعالان تولیدات در حوزه‌ها و بخش‌های مختلف اقتصادی، کسب و کارها  و دخل و خرج  منابع انسانی ملت و کشور در تمامی ابعاد فراهم گردد.

یاد و خاطره امام خمینی(ره) وشهدای والامقام اسلام،انقلاب اسلامی، شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای هسته‌ای، شهدای مدافع حرم و شهدای سلامت گرامی و جاویدان باد.

          سرزمین ایران کشوری غنی و ثروتمند منابع مادی و معنوی است؛ ملتی مکتبی( دارای ارزش‌ها و سنت‌های پسندیده تاریخی پیش از اسلام و دوره‌های زمانی مسیر تکامل اسلام ناب) هستند، باتوانمندی و ظرفیت چنین مکتبی در دوران هشت سال دفاع مقدس توان و اقتدار خودرا در مقابله با توطئه‌های مستکبران جهان به منصه ظهور رسانند و برای دفاع از آرمان‌ها، ارزش‌ها و تمامیت ارضی کشورشان در جهان سربلند شدند.

دانش نهفته در تئوری(مکتب) نظام هدفمند برای مدیریت و تنظیم بازار

بچامانوندیدی (بچه‌های ما را ندیدی)

            رزمنده در راه به هر گروهان و گردان برخورد می‌کرد سراغ دوستان خود را می‌گرفت. آری! این خاطره که در دوران هشت سال دفاع مقدس، رزمندگان از همدیگر سراغ همرزمانشان را با این کلام که بچامونوندیدی (بچه‌های ما را ندیدی) هنوز سر زبان رزمندگان هست، بچاکوجاند! (بچه‌ها کجایند!) بله از هر شخصی که قبلاً به نوعی با آنها در ارتباط بودند این عبارت را می‌پرسند و خاطرات آن دوران دوباره زنده می‌شود، چرا که آنها آن چنان تأثیرات معنوی از خود به جای گذاشته‌اند که هر موقع ذکر آنها بر فکر و زبان جاری می‌شود تحولی نو در وجود همگان به وجود می‌آورد و نور امید در همه ما زنده می‌شود، تا با گامهایی محکم و استوار بر طول تاریخ برداریم، ما نیز به مانند آنها از جاودانه ­های تاریخ باقی بمانیم.

آری! هنگامی را به یاد می‌آورم که بدون مقدمه و بدون این که ندایی از شخصی یا فردی در خصوص حضور در جبهه‌های حق علیه باطل بشنوم، ندای حضور به گوشم می‌رسید؛ برای این حضور جسم و روحم با هم موزون می‌شد و هر آنچه که برای این حضور با جسم و روحم ارتباط داشت با تمام وجودم هماهنگ می‌نمود و این هماهنگی در تمام رزمندگان نیز به شهود مشاهده می‌شد، آری! تمام کمالات انسانی در رزمندگان بسیج شده بود تا بر جبهه باطل پیروز شوند، البته پیروز هم شدند و کمالات انسانی را به تمام جهانیان معرفی کردند.

آری! برادر و خواهرم که می ­خواهی آدرسی از شهدای هشت سال دفاع مقدس پیدا کنی، آدرس این عزیزان در بسیج کمالات انسانی است، وجود خود را برای این ندای کمالات انسانی مهیا کن که این ندا، شما را به آدرس آنها راهنمایی خواهد نمود.

حسینی، نظام هدفمند،صفحه ۱۷

 

دانش نهفته در تئوری(مکتب) نظام هدفمند برای مدیریت و تنظیم بازار

*قابلیت مقاله با محوریت دانش علوم ریاضی و چند بعد نگر مکتبی :

قابلیت ایفای نقش تئوری(مکتب)نظام هدفمند برای تولید علم نافع در حوزه‌های مختلف علوم

با توجه به توانمندی تئوری ارایه شده در کتاب نظام هدفمند اثر سیدحسام سیدحسینی قهه؛ مقاله‌ای تحت عناوین مختلف (با توجه به اهمیت حقوق مخاطبین صفحه ۲۰ و ۲۱ « ارتباطات ، اطلاع رسانی، بازاریابی » کتاب نظام هدفمند) در همایش ها و جشنواره های گوناگون ارایه گردیده که در همایش ملی تعاون و کار آفرینی ۲۴ و۲۵ مهرماه ۱۳۸۷ این مقاله تحت عنوان «بررسی تعاون و کارآفرینی در دهکده جهانی» در بخش پوستر پذیرفته شده و گواهینامه آنرا دریافت نمودم؛ درﻫﻤﺎﯾﺶ ﻋﻤﻠﯿﺎت رواﻧﯽ،ﻣﻬـﻨﺪﺳﯽ وآﯾﻨﺪه ﭘﮋوﻫﯽ–- ﻣﻌــﺎوﻧـﺖ ﻓـﺮﻫﻨﮕﯽ وﺗﺒـﻠﯿﻐﺎت دﻓـﺎﻋﯽ ﺳﺘﺎد ﮐﻞ ﻧﯿﺮوﻫﺎی ﻣﺴﻠﺢ– اسفند ماه ۱۳۸۷ ، تحت عنوان“راهبرد خنثی سازی عملیات روانی در فرایند آینده پژوهی برای دهکده جهانی” پذیرش و چاپ درچکیده مقالات همایش عملیات روانی،مهندسی وآینده پژوهی؛ مقاله برتر در چهارمین جشنواه وب ایران– بهمن ماه ۱۳۹۰– تحت عنوان ” نگاهی به هستی شناسی وب معنایی از دیدگاه حسینی در دهکده جهانی” ؛ در همایش اقتصاد مقاومتی در حوزه انرژی – دانشگاه علم و صنعت ایران – دانشکده مهندسی پیشرفت– اسفند ماه ۱۳۹۱– تحت عنوان “نگاهی به اقتصاد مقاومتی و سیاستگذاری انرژی از دیدگاه حسینی در دهکده جهانی” که توسط کمیته علمی همایش مورد بررسی و پذیرش قرار گرفت؛ در سومین همایش بزرگ علوم و صنایع غذایی – دانشگاه صنعتی اصفهان–شهریور ماه ۱۳۹۴– تحت عنوان “نگاهی به  کاربرد فناوری های نوین جهت ارتقاء امنیت غذایی از دیدگاه حسینی در دهکده جهانی” در بخش پوستر پذیرفته شده و گواهینامه آنرا دریافت نموده است.

دانش نهفته در تئوری(مکتب) نظام هدفمند برای مدیریت و تنظیم بازار

اجتهادی علمی و عملی در حقیقت علوم (حوزه‌های مختلف علوم) ؛ ﻋﻠﻮم رﯾﺎﺿﯽ و ﺳﯿﺎﺳﺖ ﮔﺬاری ﻫﺎی ﮐﻼن ﻧﻈﺎم آﻣﻮزﺷﯽ

علوم ریاضی در نگاه و شناخت مکتبی(تئوری نظام هدفمند)؛ علوم ریاضی ساده ترین روش‌ها برای حل پیچیده ترین مسائل در حوزه‌های مختلف علوم را دارد و بر اساس محور این دانش ارزشمند کامل‌ترین راهکارهای متعالی در نظام هدفمند و مقدمه‌ای در بعد زمان و مکان  بر کتاب نظام هدفمند برای سیاست گذاری‌های کلان نظام آموزشی تعریف  و تبیین گردیده است.

اهمیت نقش چارچوب مکتبی جامع و کامل برای تولید علم نافع در حوزه‌های مختلف

راه حل شناخت و دستیابی(نقد و تحلیل و رمزگشایی) به یک نظریه(مکتب) جامع و کامل در بخش‌‍‌ها و حوزه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، تربیتی و …  ، نقدخیرخواهانه و سازنده بر رهبری یک ملت؛ حرکت ساختارهای سازمانی به سمت اصلاح و تعالی

ساختار

الحمدلله رب العالمین

عنایت به اهمیت ساختار نظام آموزشی؛ و برای تدوین چنین ساختاری نیاز به یک برنامه ریزی مدبرانه آموزشی – پژوهشی دارد، تا توازن و تعادل بین نسل های گوناگون حاصل آید، و این امر می تواند در روند اداره‌ امور زندگی فردی و اجتماعی افراد یک ملت نقش مهمی ایفا نماید و مفید و ثمربخش واقع شود (عدالت در تعلیم و تربیت)، لکن برای این مهم بهتر است در مرحله نخست؛ بررسی راهبردهای ساختاری چنین نظام آموزشی را به شکل پژوهش توسط علما و اندیشمندان آن ملت، و سپس جهت توازن و هماهنگی بین اقشار مختلف آن ملت طرح پژوهش نمود (همزمان نیز امکان پذیر است) «ارتقای بینش عمومی».البته؛ استراتژی این راهبردها در سطح جهانی اهمیت والایی دارد.

تاکنون آنچه که در کتابهای درسی طرح و بیان گردیده، بیشتر در بُعد نظریه ها(نقش حروف و اعداد) بوده که به شکل های مختلف در این کتابها جای گرفته اند و مورد تدریس واقع شده تا دانش آموزان نیز بتوانند در پرتو چنین نظریه هایی: مخترع، نویسنده، پزشک، مهندس، تکنسین، وکیل، قاضی، کارگردان، تهیه کننده، استاد و… شوند.

البته؛ هدف اینجانب تأیید یا رد چنین نظریه هایی نیست، بلکه جهت تأمل و تعامل، دیدگاههای خود را به شکل سؤال طرح و بیان می نمایم :

–        آیا این نظریه ها نیاز روزمره همه افراد یک جامعه را در امور روزمره آنها تأمین می‌کنند؟!

–        آیا روابط بین نظریه ها درشکوفایی و شکل گیری استعدادها جهت فرصتهای شغلی متعدد، در دست یافتن به کمالات انسانی نقش دارند؟!

–        آیا این نظریه ها با توازن و انطباق بر دستورات الهی طرح و بیان شده اند؟!

–        در زمینه عالی ترین راهبردی که بتوان نظریه هایی متوازن  و منطبق بر دستورات الهی که در امور روزمره هر فرد واجتماعی ایفای نقش نمایند و مفید و ثمربخش واقع شوند، چه پیشنهادی دارید؟!

به چند دیدگاه فوق اکتفا نموده، تا ان‌شاءا… زمینه ای باشد، جهت دست یافتن به یک ساختار نظام آموزشی جامع و کامل. البته، برای این که چیزی از قلم نیفتد، طرح ذیل را جهت بررسی و تحقیق پیشنهاد می‌کنم.

راههای ورود به مدرسه را با استراتژی جهانی شدن جهت تدوین کتابهای درسی و همچنین شناخت، شکوفایی و مدیریت استعدادها مورد بررسی و تحقیق قرار دهید (البته برای چنین ساختار نظام آموزشی جامع و کاملی، کلیه راهبردها و راهکارها در کتاب نظام هدفمند و مقدمه ای در بُعد زمان و مکان بر کتاب نظام هدفمند طرح و بیان گردیده است).

حسینی،مقدمه ای در بعد زمان و مکان بر کتاب نظام هدفمند،صفحه۲۱-−۲۵

 

دانش نهفته در تئوری(مکتب) نظام هدفمند برای مدیریت و تنظیم بازار

نگاهی به نقش تئوری نظام هدفمند برای بهبود و ساماندهی  سیستم های سازمان یافته کانون تفکر از دیدگاه حسینی در دهکده جهانی

ارتباطات، اطلاع رسانی، بازاریابی

در دنیای امروز سعی همه بر این است که دهکده ای جهانی به وجود آورند، البته چگونه و چطور؟! این آرزوی تمام انسانهاست و این موضوع را می توان سرآغاز باب خداشناسی دانست. البته اینجانب در این خصوص نه با حروف و نه با اعداد بلکه با فطرت به این مسأله نگاه می کنم که مواردی از جمله محبت، دوستی و دیگر کمالات انسانی است که همگان به این امر توجه خاص دارند، بدون اینکه حتی به فطرت خود توجهی داشته باشند که این ندای ارتباط از کجاست؟! اگر بیشتر دقت کنیم می بینیم که این ارتباط در تمام آفرینش و در تمام مخلوقات خداوند مشاهده می شود، ارتباط با خدا به راحتی تمام این ارتباطات را میسر می سازد. اگر نظری به خود و اطراف خود بیفکنیم خواهیم یافت که مگر نه این است که همه برای همین ارتباط گرد هم جمع شده اند، امر ارتباطات است که انسانها را کنار هم جمع نموده، البته این عبارت مقدس (ارتباطات) اصل نیازهای مادی و معنوی بشری است که امر واضحی است، البته محصولات و خدمات نیز در خصوص رفع نیازهای بشر و بهبود رفاه انسانها به همدیگر مرتبط هستند. حال انسان چگونه می تواند از این الطاف و برکات الهی استفاده بهینه را ببرد؟!

باید تمام عواملی که نیازی را به وجود می آورند را بررسی نمود. در اینجاست که حروف و اعداد نیز ابزار ارتباط می شوند.

ابزاری که به همه چیز نام و کلام، مقدار و اندازه می دهد و مبحث اطلاع رسانی و بازاریابی را باز می کند؛ اطلاع رسانی بر این اساس است که، این نوع محصولات و خدمات را داریم، بازاریابی نیز بر این اساس که چه مقدار از این محصولات و خدمات مورد عرضه و تقاضا است، این دو مبحث لازم و ملزوم یکدیگر هستند که در باب ارتباطات و ارتباط مشاغل با هم مطرح می شوند؛ ارتباطی که هر انسانی و هر شغلی در خصوص رفع نیازهای مادی و معنوی خود با دیگران دارد و نقش اساسی پیدا می کند، در این راستا صداقت، درستی و انسان دوستی فرای همه محصولات و خدمات قرار می گیرند، چرا که این صفات عالیه هستند که به حروف و اعداد روح و تعالی می بخشند تا از این محصولات و خدمات استفاده بهینه را داشته باشیم.

مگر در دهکده جهانی حساب و کتاب وجود ندارد که غیر از این تصور کنیم، آری! مدیریت و برنامه ریزیهای صحیح و مدبرانه است که بر خواسته های معقول همه مهر تأیید زده تا این محصولات و خدمات به دست متقاضی خود برسد، این مسیری که در این راستا طی می شود راه ما را در خصوص ارتباطات هموار می نماید. مسیری که روزها، ماهها و سالها طول می کشد، با ارتباطات سازمان یافته جهت اطلاع رسانی و بازاریابی به کمترین زمان ممکن برسد تا از این لحظه، از زمان نیز استفاده بهینه گردیده، در این جاست که مکارم اخلاق حرف اول را در دنیا می زند، اینجاست که معنای حقیقی رقابت (والسابقون السابقون اولئک المقربون) را می بینیم.

به عبارتی تمام انسانها در خیر (برکت) رساندن به یکدیگر از هم پیشی می گیرند. و آن دهکده جهانی (مدینه فاضله) را نه در عالم رویا بلکه در بیداری خواهیم دید، آری! این پیام حقیر است به خود و تمام جهانیان که بیاییم تجدیدنظری در آنچه تاکنون گذشته است داشته باشیم و در اصلاح و آبادانی دنیای کنونی گامی بلند برداریم و شاهد طراوت و شادابی در تمام مخلوقات خداوند باشیم و در این دنیای کوچک همگی برای استفاده بهتر از الطاف و برکات خداوند بهره ای کامل ببریم.

هر چند که نمی توانم بگویم، این کلام آخر حقیر است و حق کلام را آنچنان که باید ادا کرده ام، اما سخن را با یکی از دیدگاههای خود به پایان می رسانم.

تبلیغات؛ یعنی مدیریت سرمایه برای استفاده بهینه از زمان و امکانات هستی جهت دست یافتن به کمالات انسانی در راه رسیدن به خدا.

حسینی،نظام هدفمند،صفحه۲۰-۲۱

 

دانش نهفته در تئوری(مکتب) نظام هدفمند برای مدیریت و تنظیم بازار

عدالت نگاهی به  نقش تئوری نظام هدفمند برای بهبود و ساماندهی  سیستم های سازمان یافته کانون تفکر از دیدگاه حسینی در ایران و جهان

ثـبات راه

آنچه که یک ملت را به سر منزل مقصود می رساند، برنامه ریزی و نظارت مدبرانه بر امور است، حال این امور شامل چه مواردی است خود مقوله ایی کامل و تمام (در همه امور) است، که در مجالی به بحث و بررسی می پردازیم.

یکی از آن موارد تثبیت قیمت محصولات و خدمات است که می توان بر اساس زمان و مکان، تهیه و تولید، عرضه و تقاضا مورد بررسی و مطالعه قرارداد و به دایره توانمندیها و ظرفیتها نیز توجه خاصی داشت، اینجا نیز مسأله ارتباطات (عوامل ارتباط) در جهت سهولت قرار گرفتن این محصولات و خدمات برای متقاضی قیمت با ثبات را از خود نشان می دهد.

البته، چون نقش انسان در تهیه و تولید، استفاده از محصولات و خدمات وجود دارد، باز هم معیارهای انسانی در خصوص قدر و منزلت انسان قدم پیش گذاشته و هر آنچه را که در حقظ قدر و منزلت انسان باشد را سنجیده و به محصولات و خدمات قیمت مدبرانه می دهد که همه در آسایش و رفاه به تعلیم و تربیت در نیل به کمالات انسانی قرار گیرند.

(ملتی در تعلیم و تربیت موفق است، که در قیمت دادن به محصولات و خدماتش از مستضعفان و محرومان غافل نباشد)

حسینی، نظام‏ هدفمند، صفحه ۱۹

 

تئوری‌نظام‌هدفمندمرجعی برای تعریف واژه‌ها و اصطلاحات مکتب‌ولایت‌فقیه‌( قرآن و اهل بیت علیهم السلام)

تعریف واژه‌ها و اصطلاحات مکتبی که باید برای سلامت قوای سه گانه( مقننه، قضائیه و مجریه) و سایر افراد ملت در حوزه‌های‌مختلف برای ادراه امور جامعه شناخته و در قانون‌گذاری و سیاستگذاری‌ها برای شکل‌گیری ساختارهارآموزشی و اجرایی(نهاد، وزارتخانه، سازمان، اصناف، اتحادیه کسب‌ وکارهای حقیقی و مجازی و …) محقق شوند:

اجتهاد، اصلاح‌گرا، اصول‌گرا،اطلاعات و آمار، فقه، دانش، فقیه، ولایت‌فقیه، مجتهد، مجتهدجامع‌الشرایط، دانش استنباطی و اثباتی احکام و علوم ، رهبری،نظام رهبری، فرماندهی کل قوا، قوای سه گانه( مقننه، قضائیه و مجریه)،نخبه، نخبگان،استعداد، مدیریت حفظ و نگهداری منابع انسانی ،اقشار مختلف مردم، مدیریت و نظارت مدبرانه، اشراف اطلاعاتی،فقه(دانش)اطلاعاتی فضا و محیط، خانواده، وزیر، کابینه وزرا، تبلیغ، انتخاب، اقتصاد،استقلال، حقوق، حقوق عامه، منافع عامه، بازار، تنظیم‌بازار، شورای‌رقابت، قیمت‌گذاری،محرومیت زدایی، حقوق شهروندی، رونق و جهش‌تولید، وقف، زکات، خمس، انفال، خصوصی سازی، مواد خام و مواد اولیه، مسکن، اصلاح اراضی، منابع و ذخایر ملی، سهام، یارانه، مالیات‌های تعریف شده بر اساس مکتب متعالی، قرض الحسنه برمبنای آموزه‌ها و تعلیمات مکتب متعالی،  امور خیر خواهانه، گردش پولی در چرخه بازار، روابط‌بین‌الملل ،تعاملات‌بین‌المللی، صادارت، واردات، مذاکره، نقد، تحلیل، رمزگشایی و … مراقب باشید سایر واژه‌ها و اصطلاحات از قلم نیفتد.

لازم به ذکر است تعریف واژه‌ها و اصطلاحات‌مکتبی ‌تاثیر مهمی در تدوین طرح‌ها و قوانین خواهد داشت و نظام‌رهبری و قوای سه گانه( مقننه، قضائیه و مجریه)  و سایر افرد ملت مسیر تکامل و روشنی را می‌پیمایند.

مکتب راه نجات و سعادت ملت و کشور ایران و سایر ملت‌ها و کشورهای مختلف جهان

امروز جهان تشنه یک نظریه(مکتب) کامل و جامع با قابلیت حل مسأله در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی است. مکتبی که قادر به اصلاح و بهبود سایر مکاتب موجود در ایران و سایر ملل مختلف جهان موثر واقع شود.

مطالعه و شناخت عمیق تئوری( مکتب) نظام هدفمند با نام‌های مبارک ذیل:

 1. مکتب ادبی تکامل محور
 2. مکتب استقلال و آزادگی
 3. مکتب ‌اقتصادی‌عدالت‌محور
 4. مکتب امام خمینی (ره)
 5. مکتب‌ انتخابات ‌تربیت‌محور
 6. مکتب‌ پیشگیری و درمان بیماری‌ها و سلامت نظام تعلیم و تربیت در ایران و جهان
 7. مکتب‌ جهانی‌شدن (مسیرتکامل سیاسی، فرهنگی و اقتصادی اقوام وملل)
 8. مکتب‌ حجاب و عفاف(مکتب تربیتی با انواع مد و لباس تربیت محور)
 9. مکتب حقوق بشر و سایر مخلوقات خداوند
 10. مکتب خاتم پیامبران(ص)
 11. مکتب راهبردی مشترک تمام انبیاء الهی(مکتبی با چارچوب علمی و عملی تکامل‌محور)
 12. مکتب ‌رسانه‌ای‌ پژوهش محور
 13. مکتب‌ سینمایی ‌رسالت‌محور
 14. مکتب‌ شهید ‌قاسم‌سلیمانی
 15. مکتب صلح عدالت محور جهانی
 16. مکتب‌عشق و محبت
 17. مکتب ‌قدس
 18. مکتب‌ کارآفرینی‌تعاون‌محور
 19. مکتب مدیریتی تکامل محور
 20. مکتب و اندیشه دفاعی امنیتی(دفاع از ارزش های اعتقادی و تمامیت ارضی)
 21. مکتب ‌ولایت ‌فقیه‌( قرآن و اهل بیت علیهم السلام)
 22. مکتب نوآوری و شکوفایی
 23. مکتب هنر و خلاقیت

نمایندگان مشتاق مکتب کامل و جامع مجلس شورای اسلامی چه انتظار و درخواستی از تئوری(مکتب) نظام هدفمند دارند؟!

تجربه تحقیقاتی سیدحسام سیدحسینی قهه در دوره های زمانی نظام ولایت فقیه و رهبری در دایره و حوزه مسؤولیت پذیری، انتصاب و تبلیغات انتخاباتی

 1. مربی سابق نهضت سواد آموزی، سال۱۳۶۶ الی ۱۳۷۰؛
 2. حضور در جبهه حق علیه باطل، سال۱۳۶۷؛
 3. مؤسس کانون فرهنگی، هنری سیّدالشهداء (علیه السلام )،سال۷۱-۱۳۷۰(تحقیقات میدانی انتخابات)؛
 4. عضو سابق شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان؛
 5. مسئول سابق ستاد امر به معروف ونهی از منکر دانشکده کشاورزی صومعه سرا دانشگاه گیلان؛
 6. رابط سابق دفتر نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه گیلان در دانشکده کشاورزی صومعه سرا دانشگاه گیلان؛
 7. عضو سابق هیئت رئیسه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان؛
 8. داوطلب عضویت در سه دوره انتخابات شورای اسلامی شهر خوراسگان اصفهان (تحقیقات میدانی انتخابات)؛
 9. داوطلب عضویت در نهمین و دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری (تحقیقات میدانی انتخابات)؛
 10. عضو بسیج فعال در سازمان بسیج رسانه استان اصفهان- همکاری با بسیج اتاق اصناف استان اصفهان؛
 11. عضو کمیسیون آموزش اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی؛
 12. خادم افتخاری ستاد بازسازی عتبات عالیات.

این پویش را انتشار دهید تا نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیگیـری نماینــد.

بدون شرح؟!  

سیدحسام سیدحسینی قهه

جهت کسب اطلاعات بیشتر روی متن کلیک کنید.

برای دانلود کتاب نظام هدفمند و مقدمه ای در بعدزمان و مکان بر کتاب نظام هدفمند برwww.nezamehadafmand.ir کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه (ضروری)

شما مجاز هستید تا از تگ های HTML زیر در دیدگاهتان استفاده کنید:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

نام (ضروری)
ایمیل (ضروری)