شفاف سازی مجالس روضه خوانی و عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع)

شفاف-سازی-مجالس-روضه-خوانی-و-عزاداری-حضرت-سیدالشهدا-(ع)

اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ

 

امام حسین علیه السلام:

«انا ادعوکم الی کتاب الله و سنه نبیه (ص) فان السنه قد امیتت و ان البدعه قد احییت و ان تسمعوا قولی و تطعیوا امری اهدکم سبیل الرشاد؛ من شما را به سوی کتاب خدا و سنت پیامبرش فرا می خوانم. آگاه باشید که سنتها نابود شده و بدعتها آشکار شده و شما ای مردم اگر با من همراه شوید و ندایم را پاسخ مثبت گویید، من به راه روشن دیانت رهنمونتان خواهم کرد» .

تاریخ طبری، ج ۴، ص ۲۶۶

« من نه از روی خودخواهی و یا برای خوشگذرانی و نه برای فساد و ستمگری از شهر خود بیرون آمدم،بلکه هدف من از این سفر امر به معروف و نهی از منکر و خواسته ام از  این حرکت اصلاح مفاسد است و احیای سنت و قانون جدم رسول خدا(ص) و راه و رسم پدرم علی بن ابیطالب (ع) است».

بحار الانوار ،جلد ۴۴،صفحه ۳۲۹

شفاف سازی مجالس روضه خوانی و عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع)

 

ازموضوعات مهمی که باید به  ابعاد گسترده فردی و اجتماعی وحکومتی آن توجه خاصی داشت: احیای ارزشها و سنت‌های الهی خانواده ایرانی – اسلامی است.

 

حقوق‌ متقابل‌ مکتب ولایت فقیه( قرآن و اهل بیت علیهم السلام) وامت ( فرد به فرد ملت)؛ زیر ساخت‌های حقوق‌ متقابل‌ مجتهد جامع الشرایط (ولایت فقیه ) وامت ( فرد به فرد ملت)؛ حقوق مکتبی که باید شناخته شود تا ملت در مسیر تکامل دین حرکت کنند.

 

حقوق معنوی و مادی متقابل‌ مکتب‌ولایت‌فقیه( قرآن و اهل بیت علیهم السلام) و خانواده از مموضاعات گسترده در این حوزه است که می توان به الگوی دارایی های معنوی و مادی خانواده ایرانی – اسلامی اشاره و متذکر شد:

حقوق معنوی و مادی متقابل والدین و فرزندان  بوده است ؛ به عبارتی حقوق معنوی و مادی متقابل برادران و خواهران در خانواده نسبت به هم و والدین.

سیدحسام سیدحسینی قهه

جهت کسب اطلاعات بیشتر روی متن کلیک کنید.

برای دانلود کتاب نظام هدفمند و مقدمه ای در بعدزمان و مکان بر کتاب نظام هدفمند بر www.nezamehadafmand.irکلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه (ضروری)

شما مجاز هستید تا از تگ های HTML زیر در دیدگاهتان استفاده کنید:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

نام (ضروری)
ایمیل (ضروری)