ساختارهای مرتبط – مکتب حکومتی مجتهدجامع الشرایط(ولایت فقیه)، رهبری و نظام رهبری

Maktab

سیدحسام سیدحسینی‌قهه؛ رابط سابق دفتر نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه گیلان در دانشکده کشاورزی صومعه سرا دانشگاه گیلان( سعی و استمرار برای تحقیقات میدانی در کاربرد ملزومات مکتب متعالی)؛

ساختارهای مرتبط  مکتب حکومتی مجتهدجامع الشرایط(ولایت فقیه)،رهبری و نظام رهبری

آموزش‌هایی که قوای سه گانه و سرانه سه قوه مجریه، قضاییه و مقننه، نمایندگان مجلس و کابینه وزارا باید برای تسهیل امور، عزت و سربلندی ملت ببینند.

درس های بازگشت به تاریخ(گذشته، حال و آینده) با تئوری(مکتب) نظام‌هدفمند

 

            سرزمین ایران کشوری غنی و ثروتمند منابع مادی و معنوی است؛ ملتی مکتبی( دارای ارزش‌ها و سنت‌های پسندیده تاریخی پیش از اسلام و دوره‌های زمانی مسیر تکامل اسلام ناب) هستند، باتوانمندی و ظرفیت چنین مکتبی در دوران هشت سال دفاع مقدس توان و اقتدار خودرا در مقابله با توطئه‌های مستکبران جهان به منصه ظهور رسانند و برای دفاع از آرمان‌ها، ارزش‌ها و تمامیت ارضی کشورشان در جهان سربلند شدند.

 

درس های تاریخی تئوری(مکتب) نظام هدفمند در ملت و کشور ایران و سایر ملت‌ها و کشورهای مختلف جهان

بازگشت به تاریخ(گذشته، حال و آینده) ؛ با درس‌های عبرت آموز ، مسیری اصلاح کننده و سرانجامی امیدوار کننده‌ای که در آن نهفته است به خودی خود دستیابی و شناخت یک مکتب جامع و کامل را در پی خواهد داشت. که با چنین مکتب جامع و کامل می‌توان با تکیه بر توان داخلی  آن ملت و کشور بهترین سیاستگذاری ، برنامه ریزی و بودجه ریزی را برای ارتقاء زیرساخت‌های نظام تعلیم و تربیت در بزرگترین نهاد علمی آموزش و پرورش(حوزه و دانشگاه) ملت و کشور که باعث ارتقاءکمی و کیفی توانایی علمی و عملی قوای سه گانه و سران‌سه‌قوه ، نهادها و سازمان‌های دولتی و غیر دولتی  به عبارتی تمامی اقشار مختلف یک ملت و کشور در حوزه‌های مختلف را برای اصلاح وضع موجود و سرانجام امیدوارکننده‌ای که برای آن ملت و کشور در پی خواهد داشت را پیاده سازی و عمال نمود.

واژه های مهمی (مکتب – ولایت فقیه – مجتهد جامع الشرایط– رهبری- دموکراسی – جمهوری و…) که تعریف کامل و جامع آنها به درستی شناخته شوند – باعث مدیریت و تنظیم بازار؛ تسهیل امور، عزت و سربلندی ملت خواهد شد.

# تئوری(مکتب)_‌نظام‌هدفمند – مرجعی برای تعریف واژه‌ها و اصطلاحات مکتب‌ولایت‌فقیه‌( قرآن و اهل بیت علیهم السلام)

تعریف واژه‌ها و اصطلاحات مکتبی که باید برای سلامت قوای سه گانه( مقننه، قضائیه و مجریه) و سایر افراد ملت در حوزه‌های‌مختلف برای ادراه امور جامعه شناخته و در قانون‌گذاری و سیاستگذاری‌ها برای شکل‌گیری ساختارهارآموزشی و اجرایی(نهاد، وزارتخانه، سازمان، اصناف، اتحادیه کسب‌ وکارهای حقیقی و مجازی و …) محقق شوند:

اجتهاد، اصلاح‌گرا، اصول‌گرا،اطلاعات و آمار، فقه، دانش، فقیه، ولایت‌فقیه، مجتهد، مجتهدجامع‌الشرایط، دانش استنباطی و اثباتی احکام و علوم ، رهبری،نظام رهبری، فرماندهی کل قوا، قوای سه گانه( مقننه، قضائیه و مجریه)،نخبه، نخبگان،استعداد، مدیریت حفظ و نگهداری منابع انسانی ،اقشار مختلف مردم، مدیریت و نظارت مدبرانه، اشراف اطلاعاتی،فقه(دانش)اطلاعاتی فضا و محیط، خانواده، وزیر، کابینه وزرا، تبلیغ، انتخاب، جمهوری، اقتصاد،استقلال، حقوق، حقوق عامه، منافع عامه، بازار، تنظیم‌بازار، شورای‌رقابت، قیمت‌گذاری،محرومیت زدایی، حقوق شهروندی، رونق و جهش‌تولید، وقف، زکات، خمس، انفال، خصوصی سازی، مواد خام و مواد اولیه، مسکن، اصلاح اراضی، منابع و ذخایر ملی، سهام، یارانه، مالیات‌های تعریف شده بر اساس مکتب متعالی، قرض الحسنه برمبنای آموزه‌ها و تعلیمات مکتب متعالی،  امور خیر خواهانه، گردش پولی در چرخه بازار، روابط‌بین‌الملل ،تعاملات‌بین‌المللی، صادارت، واردات، مذاکره، نقد، تحلیل، رمزگشایی و … مراقب باشید سایر واژه‌ها و اصطلاحات از قلم نیفتد.

لازم به ذکر است تعریف واژه‌ها و اصطلاحات‌مکتبی ‌تاثیر مهمی در تدوین طرح‌ها و قوانین؛ سیاستگذاری و برنامه ریزی؛ اداره کشور و ملت خواهد داشت و نظام‌رهبری و قوای سه گانه( مقننه، قضائیه و مجریه)  و سایر افرد ملت مسیر تکامل و روشنی را می‌پیمایند.

 

«دیانت ما عین سیاست ماست و سیاست ما عین دیانت ماست»فقط یک شعار نیست. داری مفاهیم بسیار عمیق برای اداره جامعه است. مفاهیمی که نقش موثری در ساختار های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، تربیتی  و… دارد.

در ساختارهای عدم جدایی دین از سیاست و عدم جدایی سیاست از دین کلیه ساختار رهبری و نظام رهبری جامعه در یک مسیر واحد برای تعالی انسان و جامعه حرکت می کنند. و در حاشیه قرار ندارند.

درچنین ساختاری مرجعیت دینی، خبرگان رهبری، شورای نگهبان،آموزش و پرورش(حوزه و دانشگاه)، نهادها وسازمان های دولتی و غیر دولتی، قوای سه گانه( مقننه، قضائیه و مجریه)، ااصناف ، اتحادیه های کسب و کار های(حقیقی و مجازی) و .. برای حل مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، تربیتی و… در یک مسیر واحد تلاش می کنند.

درچنین ساختاری  کابینه وزار نسبت به ارتباط وزارتخانه ها و  سازمانها و نهادهای مرتبط برای حل مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، تربیتی و… در یک مسیر واحد تلاش می کنند.

درچنین ساختاری  شورا های اسلامی شهر و روستا، مجلس شورای اسلامی و سایر سازمانها و نهادهای برای حل مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، تربیتی و… در یک مسیر واحد تلاش می کنند.

درچنین ساختاری  قوه قضائیه و سایر سازمانها و نهادهای مرتبط برای حل مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، تربیتی و… در یک مسیر واحد تلاش می کنند.

درچنین ساختاری  احزاب و جناح های سیای برای حل مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، تربیتی و… در یک مسیر واحد تلاش می کنند.

درچنین ساختاری  وزارتخانه اقتصاد و داریی و سایر سازمانها و نهادهای مرتبط برای حل مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، تربیتی و… در یک مسیر واحد تلاش می کنند.

درچنین ساختاری  ائمه جماعات برای حل مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، تربیتی و… در یک مسیر واحد تلاش می کنند.

درچنین ساختاری  رسانه ها و صدو سیمای جمهوری اسلامی ایران و سایر سازمانها و نهادهای مرتبط برای حل مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، تربیتی و… در یک مسیر واحد تلاش می کنند.

درچنین ساختاری کتاب های درسی  و سایر کتاب های مرتبط  برای حل مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، تربیتی و… در یک مسیر واحد تدوین و تالیف می شوند.

 

 

بدون شرح؟!        

سیدحسام سیدحسینی قهه

جهت کسب اطلاعات بیشتر روی متن کلیک کنید.

برای دانلود کتاب نظام هدفمند و مقدمه ای در بعدزمان و مکان بر کتاب نظام هدفمند برwww.nezamehadafmand.ir کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه (ضروری)

شما مجاز هستید تا از تگ های HTML زیر در دیدگاهتان استفاده کنید:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

نام (ضروری)
ایمیل (ضروری)