زوجی نمونه در شیعه شناسی | ازدواج تجلی عشق زن و مرد به خدا

زوجی نمونه در شیعه شناسی (ازدواج تجلی عشق زن و مرد به خدا)

– درغیبت امام عصر علیه السلام، مهمترین وظیفه و مسئولیت مجتهد جامع اشرایط شناخت و معرفی ادبیاتی جامع و کامل برای سعادت انسان است.

–  شناخت حقیقت احکام مسأله ازدواج بسیار با اهمیت و ارزشمند است .

– ادبیات شیعه ، ادبیات تجلی و ظهور استعداد های متعالی و قرار گرفتن این استعدادها در نیل به کمالات انسانی است.

– در ادبیات مکتب متعالی (شیعه)؛ کلاس ازدواج،کلاس درس رشته های کاربردی و میان رشته ای و تولید علم، نوآوری و شکوفایی است، و انسان را به همسان بودن و نیل به کمالات انسانی و متعالی شدن دعوت می کند.

– در ادبیات شیعه معیار مرد و زن برای ازدواج عشق به خداوند متعال است، عشق به خدواند متعال کاملترین معیار برای زندگی روابط سالم فردی و اجتماعی است.

– یک ازدواج موفق زمانی محقق می شود که زن و مرد به نکاتی مشترک برای حفظ وارتقاء قدر ومنزلت، کرامات وارزشهای انسانی برسند.

– یکی از مهمترین مسائلی که در حکومت مجتهد جامع الشرایط (ولایت فقیه) در غیبت امام عصر علیه السلام مورد توجه و با اهمیت توصیه شده،وظیفه و مسئولیت؛ مردان مومن و متعهد و زنان مومنه و متعهده بالخصوص وظیفه و مسئولیت بانوان مومنه عالمه و متعهده در امور خیر خواهانه ازدواج است.

 

            سخنانی از سیدحسام سیدحسینی قهه درباره ازدواج و تشکیل خانواده

 

گزیده ای از خاطرات غاده(همسر شهید چمران) از شهید چمران

مهریه‌ام قرآن کریم بود و تعهد از داماد که مرا در راه تکامل و اهل بیت (ع) و اسلام هدایت کند. اولین عقد در صور بود که عروس چنین مهریه‌ای داشت. یعنی در واقع هیچ وجهی در مهریه‌اش نداشت برای فامیلم، برای مردم عجیب بود این‌ها.

خبرگزاری دانشجو

@nezamehadafmand_ir

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه (ضروری)

شما مجاز هستید تا از تگ های HTML زیر در دیدگاهتان استفاده کنید:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

نام (ضروری)
ایمیل (ضروری)