زوجی نمونه در شیعه شناسی | ازدواج تجلی عشق زن و مرد به خدا

زوجی نمونه در شیعه شناسی (ازدواج تجلی عشق زن و مرد به خدا)

– درغیبت امام عصر علیه السلام، مهمترین وظیفه و مسئولیت مجتهد جامع اشرایط شناخت و معرفی ادبیاتی جامع و کامل برای سعادت انسان است.

–  شناخت حقیقت احکام مسأله ازدواج بسیار با اهمیت و ارزشمند است .

– ادبیات شیعه ، ادبیات تجلی و ظهور استعداد های متعالی و قرار گرفتن این استعدادها در نیل به کمالات انسانی است.

– در ادبیات مکتب متعالی (شیعه)؛ کلاس ازدواج،کلاس درس رشته های کاربردی و میان رشته ای و تولید علم، نوآوری و شکوفایی است، و انسان را به همسان بودن و نیل به کمالات انسانی و متعالی شدن دعوت می کند.

– در ادبیات شیعه معیار مرد و زن برای ازدواج عشق به خداوند متعال است، عشق به خدواند متعال کاملترین معیار برای زندگی روابط سالم فردی و اجتماعی است.

– یک ازدواج موفق زمانی محقق می شود که زن و مرد به نکاتی مشترک برای حفظ وارتقاء قدر ومنزلت، کرامات وارزشهای انسانی برسند.

– یکی از مهمترین مسائلی که در حکومت مجتهد جامع الشرایط (ولایت فقیه) در غیبت امام عصر علیه السلام مورد توجه و با اهمیت توصیه شده،وظیفه و مسئولیت؛ مردان مومن و متعهد و زنان مومنه و متعهده بالخصوص وظیفه و مسئولیت بانوان مومنه عالمه و متعهده در امور خیر خواهانه ازدواج است.

 

            سخنانی از سیدحسام سیدحسینی قهه درباره ازدواج و تشکیل خانواده

 

گزیده ای از خاطرات غاده(همسر شهید چمران) از شهید چمران

مهریه‌ام قرآن کریم بود و تعهد از داماد که مرا در راه تکامل و اهل بیت (ع) و اسلام هدایت کند. اولین عقد در صور بود که عروس چنین مهریه‌ای داشت. یعنی در واقع هیچ وجهی در مهریه‌اش نداشت برای فامیلم، برای مردم عجیب بود این‌ها.

خبرگزاری دانشجو

جهت کسب اطلاعات بیشتر روی متن کلیک کنید.

برای دانلود کتاب نظام هدفمند و مقدمه ای در بعدزمان و مکان بر کتاب نظام هدفمند برwww.nezamehadafmand.irکلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه (ضروری)

شما مجاز هستید تا از تگ های HTML زیر در دیدگاهتان استفاده کنید:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

نام (ضروری)
ایمیل (ضروری)