دوستى در راه خدا

دوستى در راه خدا

عنه صلى الله علیه و آله :قالَ اللّه ُ تَبارَکَ وتَعالى : وَجَبَت مَحَبَّتی لِلمُتَحابّینَ فِیَّ ، وَالمُتَجالِسینَ فِیَّ ، وَالمُتَزاوِرینَ فِیَّ ، وَالمُتَباذِلینَ فِیَّ .۱

 رسول خدا صلى الله علیه و آله :خداوند متعال مى فرماید : «دوست داشتن آنان که در راه من یکدیگر را دوست مى دارند ، در راه من با یکدیگر همنشینى مى کنند ، در راه من به دیدار یکدیگر مى روند و در راه من به یکدیگر مى بخشند، بر من واجب است».

استاد دکتر رضا اسماعیلی

استاد رضا اسماعیلی در اردیبهشت ماه ۱۳۴۰ در خانواده ای پر جمعیت به عنوان فرزند پنجم به دنیا آمد، او دوره ابتدایی و راهنمایی خود را در منطقه کوهپایه-تودشگ گذراند. تحصیلات متوسطه را در رشته ریاضی فیزیک در دبیرستان صاحب اصفهان به اتمام رساند و در سالهای ۱۳۶۱ تا ۱۳۶۳ در جبهه های جنگ حضور داشته است.

رضا اسماعیلی فعالیت دانشگاهی و تحصیلات دانشگاهی خود را با رشته ارتباطات اجتماعی در دانشکده علوم اجتماعی علامه طباطبائی (علوم ارتباطات اجتماعی سابق) آغاز و بنا به دلایلی محل تحصیل خود را به اصفهان منتقل نمود. وی در سال ۱۳۶۸ لیسانس پژوهشگری را در رشته پژوهشگری علوم اجتماعی در دانشگاه اصفهان به پایان رساند و در همان سال در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه تهران پذیرفته شد. او دارای دکترای رشته جامعه شناسی با گرایش توسعه اجتماعی و اقتصادی از دانشگاه اصفهان است.

دکتر اسماعیلی از سال ۱۳۷۲ به صورت جدی پژوهش های فرهنگی را آغاز نموده و به مدت دو سال به عنوان پژوهشگر برگزیده تعلیم و تربیت و فرهنگ از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در کشور انتخاب شده است.

دکتر اسماعیلی از بدو تاسیس مرکز آموزش عالی علمی کاربردی فرهنگ و هنر اصفهان به عنوان مدرس همکاری داشته است. وی از سالهای ۱۳۸۱ تا بهمن۱۳۸۵  مدیریت مرکز فرهنگ و هنر را نیر به عهده داشته است 

راه اندازی برخی از رشته ها در مقطع کارشناسی (روابط عمومی و آسیب شناسی اجتماعی، هتلداری و خبرنگاری)  از ابتکارات وی و همکارانش در دوره تصدی این مسئولیت بوده است. دکتر رضا اسماعیلی دارای سه جلد کتاب، دو اثر آماده انتشار، ۵۰ مقاله علمی منتشر شده و بیش از ۴۰ اثر پژوهشی می باشد، او در حال حاضر علاوه بر تدریس «برنامه ریزی فرهنگی» معاونت فرهنگی  دانشگاه آزاد اسلامی خوراسگان را نیز بر عهده دارد.

منبع:معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان(اصفهان)

گردآوری توسط: سیّدحسام سیّدحسینی قهه

 ۱٫ الموطّأ : ۲ / ۹۵۴ / ۱۶ ، مسند ابن حنبل : ۸ / ۲۳۹ / ۲۲۰۹۱ ، صحیح ابن حبّان : ۲ / ۳۳۵ / ۵۷۵ ولیس فیه «والمتباذلین فیَّ» ، المستدرک على الصحیحین : ۴ / ۱۸۷ / ۷۳۱۴ ، المعجم الکبیر : ۲۰ / ۸۰ / ۱۵۰ ، مسند الشهاب : ۲ / ۳۲۳ / ۱۴۴۹ ولیس فیه «والمتجالسین فیَّ والمتباذلین فیَّ» وکلّها عن معاذ بن جبل .

جهت کسب اطلاعات بیشتر روی متن کلیک کنید.

برای دانلود کتاب نظام هدفمند و مقدمه ای در بعدزمان و مکان بر کتاب نظام هدفمند برwww.nezamehadafmand.irکلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه (ضروری)

شما مجاز هستید تا از تگ های HTML زیر در دیدگاهتان استفاده کنید:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

نام (ضروری)
ایمیل (ضروری)