حضور سید حسام سیدحسینی قهه پژوهشگر و نویسنده نظام هدفمند در اولین نشست تعامل جنبش دانشجوایی و اصحاب رسانه استان اصفهان(بسیج رسانه)

حضور سید حسام سیدحسینی قهه پژوهشگر و نویسنده نظام هدفمند در اولین نشست تعامل جنبش دانشجویی و اصحاب رسانه استان اصفهان(بسیج رسانه)

– امام خمینی از دانشجویان به عنوان جوانان روشنفکر ، جوانان ارزنده اسلام ، دانشجویان عزیز ، دانشجویان مسلمان و مبارز ، دانشجویان انقلاب ، فرزندان ایران ، قوه متفکره ملت و … نام می برد و برای دانشجو ارزش و اهمیت خاصی قائل است ، معظم له در خصوص مقام و منزلت دانشجو حدیثی از امام صادق ( ع ) در کتاب ولایت فقیه صفحه ۹۶ به این شرح نقل می کند :  خداوند برای کسی که در پی دانش راه بپیماید ، راهی به سوی بهشت می گشاید ، و فرشتگان برای ابراز خشنودی خویش ( با خدا ) بال و پرشان را بر دانشجو فرو می گسترند و برای دانشجو هر که در آسمان است و هر که در کره زمین ، حتی ماهی در دریا ، طلب آمرزش می کند و برتری دانشمند بر عابد مثل برتری ماه شب چهارده بر سایر ستارگان است و براستی دانشمندان میراث بر پیامبرانند .

– دانشگاهی ، دانشجو ،چه دانشجوی قدیمی ، چه دانشجوی جدید ،همه مسائل توی دست اینها باید حل بشود. اینها قوه متفکره یک ملت هستند. صحیفه امام ، جلد ۸،صفحه ۱۴۱ 

موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س)

————————————————————————————————————————-

دانشگاه نظام جمهورى اسلامى، باید کسانى را تربیت بکند که تکیه‏ ى این نظام، به آنها باشد. یعنى این نظام، از لحاظ علمى و عملى و مدیریت و گشودن گرههاى ریز و درشت بر سر راه زندگى این ملت، به آنها تکیه کند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی

سایت جامع فرهنگی مذهبی شهید آوینی

———————————————————————————————————————————————–

اولین نشست تعامل جنبش دانشجویی و اصحاب رسانه استان اصفهان، امروز ساعت ۱۶، تالار معارف دانشگاه اصفهان(بسیج رسانه)

تقویم تاریخ سه شنبه پنجم خرداد سال ۱۳۹۴ شمسی . مصادف با ۲۰۱۵/۵/۲۶ میلادی، مصادف با۱۴۳۶/۸/۸ هجری قمری

بیش از دو دهه؛ سعی و اهتمام مستمر سید حسام سید حسینی قهه در انجام  فعالیت تحقیقاتی و پژوهشی تئوری نظام هدفمند

* مشخصات فردی:                                                     

• نام و نام‌خانوادگی: سیّدحسام سیّدحسینی قهه                              

• نام مستعار: حسینی

• نام پدر: سیّدمحمود

• تاریخ و محل متولد: ۱۳۴۸، اصفهان

  • آدرس محل سکونت: اصفهان،خیابان جی،خیابان شهدای ابهر، کوی شهید احمد کیانی، پلاک۲، منزل پدری

• آدرس سایت:  http://nezamehadafmand.ir

• پست الکترونیک:hosayni1969@gmail.com

•تلفن:۰۹۳۵۲۳۹۳۳۶۸

* تحصیل:

دوره ابتدایی دبستان شیخ الاسلام ( شهید حمید اتحادی )ابهر اصفهان؛

دوره راهنمایی مدرسه خواجه نصیر الدین طوسی(شهید صادقیان) کردآباد اصفهان؛

آخرین مدرک تحصیلی دیپلم کشاورزی عمومی از مرکز آموزش کشاورزی کبوتر آباد اصفهان، سال ۱۳۷۰؛

• تئوریسینی(قبل از ورود به دانشگاه تئوری های خود را به مسؤول مرکز تحقیقات علمی و دینی وکتابخانه امیرالمومنین (علیه السلام ) اصفهان جناب حجت الاسلام والمسلمین سیّدکمال فقیه ایمانی؛ ارایه نموده ام،درسال۷۰-۱۳۶۹)، که به دلیل اهمیت تئوری های خود وارد دانشگاه شده،سال ۱۳۷۲ و پس از پژوهش و مطالعات راهبردی در خصوص یک چنین تئوری های ارزشمندی از ادامه تحصیل دررشته تکنولوژی تولیدات گیاهی آموزشکده(دانشکده) کشاورزی و منابع طبیعی صومعه سرا دانشگاه گیلان انصراف داده،سال ۱۳۷۵  و در ادامه با سعی و اهتمام درپژوهش و مطالعات راهبردی به مکتوب نمودن  و ارایه این تئوری های ارزشمند به رؤسای محترم پیشین و جدید دانشگاه اصفهان(جناب آقای دکترطالبی،سال۱۳۸۴ و جناب آقای دکتر رامشت)، وزیر محترم علوم، تحقیقات وفناوری جناب آقای دکتر زاهدی، رئیس محترم حوزه علمیه اصفهان جناب آیت ا.. مظاهری، رئیس محترم پیشین حوزه علمیه قم جناب آیت ا.. حسینی بوشهری، رئیس محترم دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم جناب حجت الاسلام والمسلمین ربانی، رئیس محترم شورای انقلاب فرهنگی جناب آقای دکتر احمدی نژاد، رئیس محترم پیشین مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر حداد عادل، رئیس محترم مرکز صدا و سیمای اصفهان جناب آقای مهندس کلباسی، رئیس محترم صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران جناب آقای مهندس ضرغامی، استانداران محترم پیشین و جدید استان اصفهان(جناب آقای مهندس حسینی، جناب آقای بختیاری و دکتر ذاکر اصفهانی)، رؤسای محترم پیشین و جدید مرکز هم اندیشی توسعه استان اصفهان( جناب آقای دکتر ساسان و جناب آقای دکتر ربانی)، شهردارمحترم اصفهان جناب آقای دکتر سقائیان نژاد و سایرنهادها ،سازمانها و مسؤولان  نظام جمهوری اسلامی ایران پرداخته  ام.

* مسئولیتهای اجتماعی، فرهنگی و سیاسی:

• مربی سابق نهضت سواد آموزی، سال ۷۰-۱۳۶۶؛

• حضور در جبهه حق علیه باطل، سال۱۳۶۷؛

مؤسس کانون فرهنگی، هنری سیّدالشهداء (علیه السلام )،سال۷۱-۱۳۷۰ (جهت کسب اطلاعات بیشتر روی متن کلیک کنید)؛

• عضو سابق شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان؛

• مسئول سابق ستاد امر به معروف  ونهی از منکر دانشکده کشاورزی صومعه سرا دانشگاه گیلان؛

• رابط سابق دفتر نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه گیلان در دانشکده کشاورزی صومعه سرا دانشگاه گیلان؛

• عضو سابق هیئت رئیسه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان؛

• داوطلب عضویت در سه دوره انتخابات شورای اسلامی شهر خوراسگان اصفهان؛

داوطلب عضویت در نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری (جهت کسب اطلاعات بیشتر روی متن کلیک کنید).

* آثار ثبت شده(تئوری های ارایه شده در قالب کتاب) در واحد ثبت کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران واقدام به ثبت در واحد ثبت آثار وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران عبارتند از:

• نظام ‏هدفمند به شماره ثبت کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران ۸۴۸۲۶‏   ح ‏  ، چاپ اول، ناشر مؤلف، ۱۳۸۵(درقالب کتاب)، (حدود ۲۰۰ نسخه از کتاب نظام هدفمند بین نهاد ها، سازمانها، کتابخانه ها و… توزیع شد و ۸۰۰ نسخه از آنرا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان خرید نمود)؛

• مقدمه ای در ‏بعد‏ زمان ‏و ‏مکان ‏بر ‏کتاب ‏نظام ‏هدفمند‏ به‏ شماره ‏ثبت کتابخانه ‏ملی ‏جمهوری ‏اسلامی ‏ایران ۸۶۱۴۸۰‏  ح  ‏  (درقالب کتاب)؛

جهت کسب اطلاعات بیشتر روی resume-hosseini کلیک کنید.

 

سخنان کوتاه سید حسام سید حسینی قهه در حوزه رسانه و مکتب

– رمز ثبات و پایداری در سلامت ملت و دولت اهمیت دادن به تمامی استعدادها در بخشهای مختلف علمی،اجتماعی،اقتصادی و… است.

– بصیرت رسانه ایی مهمترین بصیرتی است که خواص و ملت باید به آن مجهز باشند و تحت تاثیر تعریف و تمجید؛ یا تخریب رسانه ها قرار نگیرند؛ و درمسیر درست و صحیح گام بردارند.

– بهترین فرصت برای رشد و تعالی یک ملت در عرصه انتخابات (شوراها اسلامی شهر و روستا، مجلس شورای اسلامی،ریاست جمهوری، خبرگان رهبری و…) درس مکارم اخلاق(نقش آفرینی مجتهد جامع الشرایط(ولایت فقیه) در عرصه انتخابات) است.

– در مکتب متعالی شیعه؛ توصیه ایی به پیروی ازگرایش ها نشده؛بلکه توصیه به شناخت حق (مفهوم و حقیقت اصول گرایی و اصلاح طلبی؛ مقام رسالت پیامبران و انبیاء الهی)گردیده تا پیراون حق شناخت شوند.

– اصول گرایی و اصلاح طلبی(مقام رسالت پیامبران و انبیاء الهی) در آموزه های مکتب متعالی شیعه از اساسی ترین معیار های مهم حل مسائل اجتماعی، اقتصادی و… است،تا قدر و منزلت انسان را به منصه ظهور برساند.

– تربیت یافتگان مکتب متعالی شیعه؛شخصیت هایی هستند که شخصیتشان برای پیروی از حق، حقیقی  و با شناخت از حق شکل گرفته، و در شناسایی استعدادها و تشکیل تیم های علمی؛ همچنین برای حل مسائل؛ موضوعات و مباحث اجتماعی، اقتصادی و… سعی و اهتمام(اجتهاد) می ورزند؛حتی ملت و ملتها را درنیل به کمالات انسانی به حرکت در می آورند.

– در ادبیات مطالعات تطبیقی شیعه؛ ساختار نظام آموزشی و پژوهشی با توزان و انطباق بر دستورات الهی(استمرار رسالت و حرکت انبیاء الهی) در شناخت علوم گوناگون(کشف حقایق علمی در فرهنگ استمرار رسالت و حرکت انبیاء الهی) و کاربرد های مورد نیاز این علوم  پیروی می کند.

– مدارک تحصیلی و مدارج علمی در ادبیات تحقیق و پژوهش شیعه از گهواره تا گور؛بیان،تعریف و توصیه شده است؛ و در غیبت امام عصر علیه السلام ، توسط مجتهد جامع الشرایط (ولایت فقیه) ارزشگذاری،اعلان و صادر می گردد.

منبع: سایت نظام هدفمند                                                                                       www.nezamehadafmand.ir

لینک دانلودMedia Interaction

جهت کسب اطلاعات بیشتر روی متن کلیک کنید.

برای دانلود کتاب نظام هدفمند و مقدمه ای در بعدزمان و مکان بر کتاب نظام هدفمند برwww.nezamehadafmand.irکلیک کنید.

@nezamehadafmand_ir

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه (ضروری)

شما مجاز هستید تا از تگ های HTML زیر در دیدگاهتان استفاده کنید:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

نام (ضروری)
ایمیل (ضروری)