تئوری نظام هدفمند مکتب سلامت محور

تئوری نظام هدفمند مکتب سلامت محور

 

از ویژگی ها و کاربردهای مهم این تئوری تاثیر گذاری بر ﺳــﻼﻣﺖ فرد به فرد یک ملت و بودجه‌بندی کل کشور در حوزه‌های مختلف اقتصادی، تربیتی، سیاسی و …  است. طبق تئوری نظام هدفمند(مکتب پزشکی براساس قرآن و عترت) فرد به فرد ملت از گهواره تا گور از منافع ملی برای رﺷﺪ و ﺗﻌﺎلی و ﺳﻼﻣﺖ از یک بیمه بهره‌مند می گردند. در ساختار ملی و بین المللی چنین مکتبی یک پارچه سازی انواع بیمه‌ها و نهادهای بیمه‌ای در یک مدیریت واحد برای منافع و سلامت همگانی ارائه شده است که خود به خود سلامت اقتصادی در همه امور را نیز در پی خواهد داشت.

با عنایت به ذخایر و منابع خدادادی و فرصت‌های فراوان اقتصادی هر ملتی می تواند نقش مهمی را در سلامت مناسبات پولی بین المللی ایفا نماید. برتری این تئوری نظام هدفمند(مکتب پزشکی براساس قرآن و عترت) نسبت به سایر مکاتب پزشکی این‌است که عدم سرگردانی و عدم توقف در بیماری را برای پیروانش به همراه دارد و پیروان خود را به‌طور مستمر در مسیر تکامل سلامت پیش می برد. همچنین این مکتب قادر است سایر مکاتب پزشکی را نیز بهبود و سامان بخشد و در مسیر تکامل سلامت قرار دهد.

سیدحسام سیدحسینی قهه

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر روی متن کلیک کنید.

برای دانلود کتاب نظام هدفمند و مقدمه ای در بعدزمان و مکان بر کتاب نظام هدفمند برwww.nezamehadafmand.irکلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه (ضروری)

شما مجاز هستید تا از تگ های HTML زیر در دیدگاهتان استفاده کنید:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

نام (ضروری)
ایمیل (ضروری)