آینده پژوهی سید حسام سید حسینی قهه برای ورود به مجلس شورای اسلامی

ساده ترین قوانین بشری با تئوری نظام هدفمند( مکتب سلامت محور):

زمانی که قوه مقننه در تولید قوانین مبتنی و منطبق بر مکتب متعالی قدم بر دارد، شفافیت و سهولت در امور حاصل شده و قوه مجریه به راندمانی با کیفیت وموفق نائل می گردد و قوه قضائیه نیز در سلامت به نظارت می پردازد و ملت در رفاه و آسایش به سر می برند.

سیدحسام سیدحسینی قهه

آینده پژوهی سید حسام سید حسینی قهه برای ورود به مجلس شورای اسلامی

بیش از دو دهه سعی؛ و اهتمام مستمر سید حسام سید حسینی قهه در انجام فعالیت تحقیقاتی و پژوهشی تئوری نظام هدفمند

دیدگاه :

– آنچه که یک ملت را به سرمنزل مقصود می رساند، برنامه ریزی و نظارت مدبرانه بر امور است، یکی ازآن امور مسألهانتخاب است،که درکلیه امور از خود ایفای نقش می کند. ودر حقیقت شناخت از دستورات الهی، به این مسأله اهمیت داد تا بتوان جامعه ای متعالی در ابعاد گوناگون داشته باشیم.

–  فطرت در ابعاد مادی و معنوی همه امکانات را با توازُن وانطباق بر دستورات الهی بسیج نموده تا قدر و منزلت والای انسان را به منصه ظهور رساند. حروف واعداد هم با توازُن و انطباق بر دستورات الهی ابزاری می شوند، برای تعلیم و تربیت جهت نیل به کمالات انسانی؛ آری! اینجاست که حقیقت شناخت از دستورات الهی خود را آشکار نموده؛ معیارها و کمالات انسانی در راه رسیدن به خدا ایفای نقش می کنند.

–  آیا در قانون اساسی، برای یک چنین شخصی که بدون مدرک حوزوی و دانشگاهی است، ولی صاحب نظر و اندیشه مکتبی و جهانی است، جایگاهی حقوقی در ابعاد مادی و معنوی تدوین شده است، تا بتواند در عرصه‌های مختلف حضور داشته باشد، یکی از این عرصه ها، انتخابات است، از قبیل:

 داوطلب ریاست جمهوری، داوطلب مجلس شورای اسلامی و… است، اگر در قانون تدوین شده – الحمدلله رب العالمین – و اگر در قانون تدوین نشده، برای اصلاح قانون اساسی چه پیشنهادی دارید. 

حسینی،مقدمه ای در بعد زمان و مکان بر کتاب نظام هدفمند

سوابق شغلی وتحصیلی نمایندگان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی

با توجه به اینکه مجلس جدید هفته آینده آغاز به کار خواهد کرد در این نوشتار به معرفی اجمالی نمایندگان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از نظر سوابق شغلی، تحصیلی، سنی و جنسیتی پرداخته می شود.

پژوهش خبری صدا و سیما: انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۷ اسفند ۱۳۹۴ برگزار شد و تعداد ۲۲۲ نماینده، انتخاب و برای انتخاب ۶۸ نماینده دیگر انتخابات به دور دوم منتهی شد. در دور دوم انتخابات نیز که ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ برگزار شد، ۶۸ نماینده دیگر مشخص شد تا مجلس شورای اسلامی کار خود را از ۸ خرداد ۹۵ آغاز کند. از میان ۲۹۰ نماینده منتخب مجلس دهم، یک نفر از آنها یعنی مرحوم آقای محمدعلی حسین­ زاده نماینده منتخب مردم مراغه و عجب شیر در سانحه رانندگی درگذشت و انتخابات برای خانم مینو خالقی منتخب مردم اصفهان از سوی شورای نگهبان باطل شد. بدین ترتیب مجلس شورای اسلامی کار خود را با ۲۸۸ نماینده آغاز خواهد کرد.

 

با توجه به اینکه مجلس جدید هفته آینده آغاز به کار خواهد کرد در این نوشتار به معرفی اجمالی نمایندگان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از نظر سوابق شغلی، تحصیلی، سنی و جنسیتی پرداخته می­ شود.

          خبرگزاری صدا و سیما 

برای دانلود فایل پی دی اف نمایه آماری نمایندگان مجلس دهم بر parlamento Consejo islámicoکلیک کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر روی متن کلیک کنید.

برای دانلود کتاب نظام هدفمند و مقدمه ای در بعدزمان و مکان بر کتاب نظام هدفمند بر www.nezamehadafmand.irکلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه (ضروری)

شما مجاز هستید تا از تگ های HTML زیر در دیدگاهتان استفاده کنید:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

نام (ضروری)
ایمیل (ضروری)